Виховна та спортивно-оздоровча робота

Пріоритетом діяльності педагогічного коледжу впродовж усіх років існування була і залишається належна підготовка педагогів-професіоналів, які не лише глибоко знають свій предмет, мають належну психолого-педагогічну компетентність та професійну ерудицію, але й володіють високою загальною культурою та здатністю виховати творчу, гармонійну, всебічно розвинену особистість.

Система виховної роботи в нашому закладі фахової передвищої освіти спрямована на максимальне розкриття потенційних можливостей кожного студента, формування його умінь і навичок розвиватися, навчатися впродовж усього життя. А проведення  виховних годин, заходів, фестивалів, конкурсів та змагань сприяє виявленню творчих прагнень студентів, розвитку їх здібностей, інтересів, запитів.

Виховання патріотичних почуттів, поваги до Конституції України, прав і свобод людини, державної символіки, формування активної громадянської позиції, мовної та етичної культури здійснюється керівниками академічних груп на тематичних виховних годинах: «Краса рідного міста», «Героїчні сторінки історії Україна», «Мова – духовне багатство народу», «Україна починається з мене», «Чи знаєш ти свої права», «Про красу людських взаємин», «Звичаї і традиції нашого народу», «Герої не вмирають» та ін.

Активне залучення студентів до здорового способу життя є необхідною умовою успішного виконання ними свого професійного призначення. Адже належний фізичний стан вчителя, його прагнення до постійного самовдосконалення повинні стати прикладом для наслідування вихованцями. Тому важливими є наші традиційні заходи – «День здоров’я» та «Козак», квести до Дня захисника України та Дня Гідності і Свободи, участь студентів у коледжних та обласних змаганнях з різних видів спорту.

Формуванню у майбутніх педагогів екологічної культури, розвитку естетичних уподобань, смаків, вихованню інтересу до художньої творчої діяльності сприяють фестиваль студентської пісні «Буковинський жайвір», виставки «Краса, яку творять руки» та «Збережемо зелену красуню», конкурси писанкарів, авторської поезії, виконавців на народних інструментах та піаністів.

          Велику роль у професійному становленні та підготовці майбутніх учителів до педагогічної діяльності відіграють творчі зустрічі з кращими вчителями і науковцями краю, участь у щорічному конкурсі педагогічної майстерності, який проводиться серед студентів випускних академічних груп.

Позанавчальна виховна робота в коледжі охоплює діяльність гуртків і спортивних секцій з різних видів спорту. Вона стимулює до навчання, мотивує до самовдосконалення, забезпечує дозвілля студентів, сприяє оптимальному розподілу ними часу та є важливою складовою фахової підготовки майбутніх освітян до професійної діяльності. Керівниками виховної роботи є досвідчені педагогічні працівники:

 • Педагогічний гурток «Лідер»

на спеціальності «Початкова освіта» – керівник Швага Л.Ю.

 • Педагогічний гурток на спеціальності

«Дошкільна освіта» – керівник Кошурба Л.О.

 • Гурток художнього дизайну – керівник Шах М.С.
 • Гурток флористики – керівник Олієвська В.Ф.
 • Гурток знавців іноземної мови «Поліглот» – керівник Кулянда М.І.
 • Гурток «Християнська етика» – керівник Головата Т.С.
 • Гурток «Фото-відео» – керівник Антонюк В.І.
 • Гурток «Камертон» – керівник Кушнір А.І.
 • Літературний клуб «Веселка» – керівник Остапюк В.В.
 • Молодіжний дискусійний клуб – керівник Олійник Г.С.
 • Хореографічний ансабль «Ритм» – керівник Коновалова Л.М.
 • Вокальний ансамбль «Ліра» – керівник Тирон А.І.
 • Вокальний ансамбль дошкільного відділу – керівник Кефа С.І.
 • Ансамбль бандуристів – керівник Алексеєва Л.І.
 • Ансамбль народних інструментів – керівник Топорець В.А.
 • Фітнес клуб «Краса. Грація. Здоров’я» – керівник Мацкуляк О.А.
 • Спортивна секція з футболу – тренер Руснак О.В.
 • Спортивна секція з волейболу – тренер Шинкар Т.Ю.
 • Спортивна секція з баскетболу – тренер Паньків І.М.
 • Спортивна секція з легкої атлетики – тренер Луцишин В.В.

Психолог коледжу Л.Я. Губчин та соціальний педагог І.І. Маліцька надають допомогу студентам в період адаптації до нових умов освітнього процесу, формують у них мотивацію до саморозвитку та самовиховання, покращення міжособистісних стосунків в академічних групах.

Виховна робота у гуртожитку організовується з врахуванням інтересів та ініціативи студентського самоврядування: заняття в спортивних секціях, вечори відпочинку, вечори актуальних запитань та відповідей з правової тематики, зустрічі з лікарями, працівниками правоохоронних органів, випуск стіннівок тощо.

Спортивно-оздоровчу роботу в коледжі більше 30 років організовував керівник фізичного виховання, майстер спорту Подець І.Г. Нині за цю ділянку роботи відповідає випускниця нашого навчального закладу Мацкуляк О.А.

Впродовж багатьох років посаду заступника директора з виховної роботи обіймала Марченко Л.І., у 2003-2007 рр. – Скігар В.Т. З 2007 року за координацію та проведення виховної роботи в коледжі відповідає кандидат педагогічних наук, доцент Процюк В.М.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *